De - Ox

12.09.2021 18:19
Co to je?
Novinka. Tedy nová řada kosmetického ošetření italské značky Bioline.
Na co se můžete těšit?
V řadě De-Ox C Evolution je to hlavně alginátová maska s vitamínem C, který působí antioxidačně, napomáhá regeneraci a podporuje pevnost pleti. Dvojitá ochrana před oxidací a glykací, s nejvyspělejšími formami vitamínu C a s víceúčelovými aktivní komplexy.
Co vše obsahuje?
3C VITAMIN POOL (kyselina askorbová, askorbyl palmitát, askorbyltetraisopalmitát) DE-OX COMPLEX (oxishield, ectoin, kyselina maslimic) a AGL DIPEPTID.
K čemu to všechno je?
Tyto látky bojují s cukrem, tedy s glykací. Cukr do těla dostáváme i z jídel, která ho na první pohled neobsahují. Nebo taky některá „zdravá“ jídla (jako např. müsli tyčinky) mají v sobě více cukru, než naše tělo potřebuje. S nějakými kily navíc se dokážeme poprat. Začneme cvičit, nebo si koupíme větší džíny. Cukr ale hatí náš boj o mladou pleť. Jak? Obaluje naše pružná kolagenová vlákna, ty pak svou pružnost ztrácejí a začnou praskat a lámat se. Tento jev má svůj odborný název glykace. Výsledkem je pleť, která ztrácí svoji pevnost. Také začne působit gravitace, a navíc se začnou objevovat hluboké vrásky. Tyto ošklivosti ve fitku nespálíme a krémům to trvá celkem dlouho. Proto je důležitá prevence. Omezit příjem cukrů a zvýšit příjem tzv. antioxidantů z ovoce a zeleniny, které nám účinně pomáhají s bojem za mladou a krásnou pleť. Tak si na to vzpomeňte, až vás po obědě bude honit mlsná...