Jak správně čistit pleť

11.04.2020 06:04

Začnu jednoduchou otázkou: „Čím a jak si čistíte pleť?“

Odpovíte-li, že vodou a mýdlem, nebo jenom čisticím mlékem či pouze tonikem, není to správné!

Nejdříve si řekneme, proč je čištění pleti tolik důležité.

Čištění je základ péče o pleť a tím je opravdu nejdůležitější! Pravidelné a důkladné čištění nabízí až 40% šanci pro celkové zlepšení stavu pleti. Pokud pleť nevyčistíme, póry zůstanou ucpané, pleť je neprodyšná, nemůže zdravě dýchat a ani sebedražší kosmetický přípravek nám není nic platný, protože vlastně vůbec nepomůže. Aktivní látky se z přípravku do pleti prostě nedostanou, protože pleť je nemá možnost přes všechny ty nečistoty přijmout.

Proto je důležité naučit se každé ráno i večer opakovat čištění stále stejným postupem – takový váš každodenní čistící rituál:

Nejprve odlíčíme oči. Odličovač očí použijeme dvoufázový. Velmi šetrně čistí oční okolí dvoufázovou formulí a respektuje fyziologické PH pleti. Dvoufázové odličovače je třeba je před použitím pořádně promíchat – prostě protřepat. Naneseme jej na vatový tampón a dlouhými tahy odstraníme make-up z očního okolí směrem od vnitřního koutku k vnějšímu. Nezapomeneme opatrně očistit i řasenku. Pokračujeme pleťovým mlékem. Jedině pleťové mléko nebo odličovací emulze dokáže odstranit nečistoty rozpustné v tucích – tedy dehtové látky, prach, zplodiny z aut, nikotin, olejové látky, které vaši pleť zatěžují a jsou nejčastější příčinou problémů s pletí. 

Naneseme pleťové mléko na dlaň (množství o velikosti lískového oříšku), aplikujeme na obličej, krk a dekolt a navlhčíme si ruce. Masírujeme krouživými pohyby od dekoltu směrem nahoru (především T-zónu) minimálně 20 sekund.

Poté důkladně opláchneme vlažnou vodou a lehce osušíme do ručníku.

K dočištění a vyjasnění pleti použijeme tonikum. Tonikum dočišťuje možné zbytky čistícího mléka, normalizuje PH pleti a dodává jí vitalitu a hydrataci. Tonikum aplikujeme vatovým tampónem jemnými táhlými pohyby na dekolt, krk a obličej. Po použití tonika již neoplachujeme vodou.

Po takovémto důkladném vyčištění pokračujeme nanesením pro vaši pleť vhodného krému, který pleti pomůže s její regenerací. Krém zapracujeme do pokožky krouživými pohyby; stačí malé množství – jen lehce na prst.

Touto základní domácí péčí pleti pomůžeme nejen v dnešní době, ale i v běžném životě. Pečujme o svou pleť, aby byla vyživená a hydratovaná … a my krásné.