Nehtové špony

03.06.2015 21:18

Máme pro Vás připravenou novou službu - ošetříme Vám zarostlé a bolavé nehty na nohou nehtovými šponami podofix®COMBIped®

 

Zarostlé nehty trápí především dospívající. Vyvolávajícím mechanismem bývá často např. chybné zastřižení nehtu, kdy se nehty zastřihují hodně do oblouku. Větší sklon k zarůstání mívají i nehty široké. Ty u ostatních prstů sice obvykle nepůsobí obtíže, ale u palců nohou se do prostoru, vymezenému mohutnějšími postranními valy, "nevejdou". Po stranách pak působí nehet jako cizí těleso, dráždí a vyvolává zánět. 

Je potřeba se tomuto problému postavit, a proto máte-li sebemenší podezření, že se Vás to týká, určitě nás kontaktujte a domluvte si konzultaci.

 

Máte-li nějakou otázku ohledně nehtových špon, možná níže najdete odpověď.

Otázka: Jsou nehtové špony vhodné pro každého?

Odpověď: Nehtové špony podofix a COMBIped jsou obecně vhodné pro všechny případy deformovaných nebo zarostlých nehtů. Speciální špony jsou k dispozici také i pro kojence a malé děti. Aktivní nalepovací špony podofix lze použít také pro osoby, které trpí alergií na nikl, protože jsou k dispozici i ve verzích bez niklu.

Otázka: Může ošetření nehtovou šponou zabránit chirurgickému zákroku?
Odpověď: Ve většině případů ano. Ošetření nehtovými šponami se velmi rychle etablovala u pedikérů a podologů pro téměř bezbolestné ošetření zarostlých nehtů, což je přínosem zvláště pro děti a diabetiky. Na rozdíl od chirurgických zákroků ošetření šponami nemá vliv na denní rutinu. 

Otázka: Je ošetření bolestivé?
Odpověď: Aplikace nehtové špony je sotva znatelná, ale může dojít k bolesti a to v případě, že okolní tkáň je zanícená. Anesteziologie se nevyžaduje. Většina klientů cítí výraznou úlevu, jakmile je na nehtu aktivována špona. 

Otázka: Budu moci sportovat po ošetření?
Odpověď: Nehtová špona, obvykle nemá vliv na obvyklý denní režim, sportovní aktivity včetně vodních sportů. V případě silného zánětu nedoporučujeme sportovní aktivity do té doby, než se nehet úplně uzdraví. Profesionální sportovec by měl svou diagnózu konzultovat s odborníkem. 

Otázka: Mohu s nehtovou šponou do vody?
Odpověď: Špona je pevně fixovaná a zůstává na nehtu i ve vodě - u bazénu, v sauně nebo ve vaně. Nicméně, neměli byste zůstat ve vodě déle než 30 po sobě jdoucích minut. 

 

Otázka: Jak dlouho musí zůstat nehtová špona na nehtu?
Odpověď: Vždy závisí na konkrétním případě, zpravidla špona zůstává na nehtu od 4 do 12 týdnů. Pokud po této době není nehet v požadovaném tvaru, tak se špona odstraní a aplikuje se nová a to do doby než nehet získá svůj přirozený a zdravý růst.