PDT LED lampa

Zkratka "PDT" znamená fotodynamická terapie (z anglického photodynamic therapy). Zkratku "LED" (z anglického Light-Emitting Diode) znamená elektroluminiscenční dioda, což většina z nás zná z běžného života.

Tyto světelné paprsky, které jsou tzv. studeným světlem, mají vysoce příznivý účinek na stav a omlazení pleti. Díky speciálnímu, monochromatickému světlu je účinek vysoce intenzivní, přičemž nedochází k žádným vedlejším efektům. Přístroj využívá této fotodynamické terapie, která aktivuje buňky hluboko v podkoží, tudíž dochází k výraznému zlepšení buněčného metabolismu. Poté, co pokožka absorbuje světlo, světelná energie se přemění na mezibuněčnou energii, uvolňuje a posiluje kapiláry a dochází k "fotochemickým" reakcím, a to k enzymatickým a katalytickým reakcím, SOD a ATP aktivita (v návaznosti na světlo).

Je stimulován především kolagen, podkožní protein a další faktory, které napomáhají buňkám v podkoží k růstu a regeneraci.

Ošetření fotonem velmi efektivně působí proti stárnutí pleti, zvyšuje účinky kosmetických přípravků, omezuje a předchází tvorbě vrásek, vyrovnává barevné odstíny pleti, podporuje tvorbu nových kožních buněk, odstraňuje jizvy, bojuje proti akné a zánětům kůže, omlazuje, stimuluje kolagen, rozjasňuje a pomáhá zvýšit účinnost aktivních látek.

Červeným světlem zlepšíme cirkulaci krve, elasticitu pokožky a její celkový stav, odstraníme vrásky, zacelíme poškozenou pokožku po úrazech, zmenšíme póry a také výrazně zvýšíme produkci kolagenu; mimo jiné pomáhá na "unavený" obličej.

Vyzařované modré světlo působí antibakteriálně proti bakteriím Porphyrins v pokožce, což je ideální pro léčbu akné (acne vulgaris). Zároveň efektivně působí na citlivou pokožku. Působí proti "zapálené" pokožce (začervenání) a také zlepšuje stav jizev po akné. U většiny klientů dokáže ve velmi krátké době redukovat výskyt akné o 50-60 %.

Zelené světlo dokáže vyvážit poměr pigmentu v pokožce (i stařecké skvrny), redukuje drobné vrásky, vyživuje stárnoucí pokožku, pomáhá obnovit buněčnou stabilitu a rovnováhu metabolismu. Také pomáhá na bledou, zašedlou nebo zažloutlou pleť, pozitivně působí na vlasové kořínky, na růst vlasů a proti padání vlasů u žen i mužů. Též má hojivé účinky.

Pomocí žlutého světla lze zlepšit mikrocirkulaci, pomoct od vaskulárních problémů a buněčnému dýchání, také podporuje buněčnou imunitu a regeneraci pleťových buněk, snižuje začervenání a působí detoxikačně.

LED světlo funguje na všechny typy pleti a je možné jej použít v kombinaci s jinými prostředky pro péči o pleť či léky. Pacienti užívající opatření, jako Roaccutane, by se měli poradit se svými odborníky – dermatology, zda mohou používat fotonovou terapii. Při užití PDT LED lampy nedochází k žádnému opálení a nezpůsobuje žádnou tepelnou škodu. V místě tepelného poškození kůže naopak vyvolává fotobiomodulační reakci, což znamená, že stimuluje proliferaci fibroblastů, syntézu kolagenu, růstových faktorů a extracelulární formy produkce a zlepšuje mikrocirkulaci v pokožce a aktivaci mitochondriálního systému buněčného dýchání. NASA zjistila, že světlo z LED diod působících v určitém rozsahu vlnových délek, zlepší proces hojení ran až o 200 %.

Studie ukázaly, že červené světlo je účinné při léčbě růžovky, telangiectasias (rozšířené žilky) a omlazení pleti. Pokud jde o omlazení pleti, léčbu akné rosacea a telangiektazii, doporučujeme použít lékovou terapii každých 4 až 6 týdnů, v závislosti na osobních potřebách. Počet ošetření fototerapie pleti se liší a je závislé na požadovaných výsledcích. Vzhledem k tomu, že je tato metoda velice "jemná" může se podstupovat až třikrát týdně. Fototerapii můžete podstupovat samostatně, ale můžete ji také kombinovat s jinými kosmetickými ošetřeními.

V rámci kontraindikací je vhodnější nevyužívat fotodynamickou terapii v těhotenství, při epilepsii a po dobu užívání antibiotik. Z důvodu emitace světla s krátkou vlnovou délkou, které může být škodlivé pro oči, je třeba používat řádnou ochranu očí.